PZU GO ze statuetką Złotego Bella w kategorii Innowacja roku 2019! 10/03/2020 PZU GO ze statuetką Złotego Bella w kategorii Innowacja roku 2019!

4 marca podczas uroczystej gali Mobility Trends mieliśmy przyjemność odebrać w imieniu PZU Złotego Bella w kategorii Innowacja roku 2019 za usługę PZU GO. Jako partner technologiczny projektu pękamy z dumy! Wszystkim, którzy oddali na ten projekt swój głos w plebiscycie – dziękujemy!

PZU GO to usługa pomagającą ratować życie zagrożone w wyniku wypadku samochodowego. Jak działa?To niewielkie urządzenie typu beacon przyklejane na szybie samochodu oraz aplikacja mobilna, które współpracują ze sobą wychwytując niebezpieczne sytuacje na drodze. W razie wypadku czujnik za pośrednictwem aplikacji w telefonie przekazuje do PZU informację o zdarzeniu. Dzięki temu pracownicy PZU mogą niezwłocznie skontaktować się z kierowcą i sprawdzić, czy potrzebuje pomocy. Jeśli ten nie odbierze telefonu, zawiadamiane jest Centrum Powiadamiania Ratunkowego – może ono wysłać karetkę na miejsce ostatniego wskazania GPS, jeśli będzie potrzebna.

Statystyki są przerażające. W Polsce na drogach wciąż ginie zbyt wiele osób. Dzięki takim rozwiązaniom jak PZU GO możemy lepiej chronić naszych klientów. Gdy dochodzi do wypadku, liczy się bowiem każda sekunda. Od tego, jak szybko nadejdzie pomoc, może zależeć czyjeś życie lub zdrowie – mówi dyrektor ds. Analiz i Wsparcia Narzędziowego w PZU Paweł Lewandowski.

Podczas wieczornej gali w warszawskim Teatrze Capitol w imieniu PZU nagrodę odebrał Jacek Gładyszewski z naszej firmy. – Czujemy się docenieni za wspólną i ciężką pracę nad tym projektem. (…) PZU stawia na projekty innowacyjne i odpowiedzialne społecznie oraz wspiera bezpieczeństwo na naszych drogach. Jako Telematics Technologies cieszymy się, że wspieramy zespół PZU w realizacji tej wizji i dostarczamy technologię dla projektu pomagającego ratować ludzkie życie .

Jacek Gładyszewski wraz ze statuetką

O plebiscycie Mobility Trends

Prestiżowy plebiscyt Mobility Trends, organizowany już po raz dziesiąty przez MIT MEDIA Group, nagradza najlepsze marki i produkty technologiczne. Zwycięzcy są wyłąniani na podstawie głosów Internautów, którzy wypełniając specjalną ankietę nie tylko oddają swe głosy na wybrane marki i produkty w dostępnych kategoriach, ale mają także szansę na wygranie cennych nagród.