NaviExpert Telematics z tytułem Mobilnej aplikacji B2B roku 2018 w plebiscycie Mobility Trends 21/02/2019 NaviExpert Telematics z tytułem Mobilnej aplikacji B2B roku 2018 w plebiscycie Mobility Trends

Podczas tegorocznej gali Mobility Trends firma Telematics Technologies, należąca do MCI.TechVentures, została uhonorowana statuetką Złotego Bella w kategorii Mobilna aplikacja B2B roku 2018. Zwycięska aplikacja jest częścią systemu NaviExpert Telematics, który dzięki analizie i optymalizacji stylu jazdy kierowców aut firmowych redukuje koszty samego paliwa nawet o 16,8%. W głosowaniu internautów rozwiązanie należące do Telematics Technologies wyprzedziło m.in. takie aplikacje jak Slack, PayPal Business czy Skype.

Koszty flot samochodowych związane są głównie z paliwem, które stanowi nawet 50% całego budżetu flotowego, a rozwiązanie oferowane przez Telematics Technologies umożliwia ich znaczną redukcję. Nieodłącznym elementem systemu NaviExpert Telematics jest nagrodzona statuetką aplikacja mobilna przeznaczona dla kierowców korzystających z aut firmowych. Aplikacja wyświetla im kluczowe informacje na temat ich stylu jazdy, prezentuje obowiązujące ograniczenia prędkości, a także ostrzega po ich przekroczeniu. Dzięki organizowanym konkursom i  rankingowi pracowników widocznemu w aplikacji kierowcy mogą sprawdzać jak wypadają na tle kolegów ze swojej firmy, doskonalić własny styl jazdy  i wygrywać atrakcyjne nagrody.

– Bardzo cieszymy się ze zdobytej nagrody, tym bardziej że jest to nagroda przyznawana w wyniku głosowania czytelników i to w dosyć trudnej kategorii – Mobilna aplikacja B2B. Nie tylko kategoria jest wymagająca, ale i rynek, na którym z tą aplikacją działamy. Rynek rozwiązań dla flot samochodowych od wielu lat był zdominowany przez firmy oferujące usługi tradycyjnego monitoringu GPS. My od kilku lat z dużą konsekwencją pokazujemy fleet managerom, że monitoring lokalizacji to za mało. Prawdziwe oszczędności firmy są w stanie uzyskać poprzez motywowanie kierowców korzystających z aut firmowych do poprawy stylu jazdy, co bezpośrednio przekłada się też na poprawę bezpieczeństwa – mówi Mariusz Jaszyczyk, wiceprezes zarządu Telematics Technologies, który podczas uroczystej gali odbierał statuetkę.

Mobility Trends to prestiżowe wydarzenie, które organizowane jest już po raz dziewiąty. Głównym celem plebiscytu jest podsumowanie nowości rynkowych, które spotkały się z największym zainteresowaniem konsumentów w minionym roku. O zwycięskich rozwiązaniach decydują konsumenci, którzy oddają swoje głosy na preferowane urządzenia i usługi. Zwycięzcy z 25 kategorii otrzymują nagrody „Złoty Bell”, przyznawane na cześć Alexandra Grahama Bella – wynalazcy telefonu.