Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert 22/12/2017 Telematics Technologies sp. z o.o. przejmuje spółkę NaviExpert

Telematics Technologies – to nazwa spółki, pod którą od połowy grudnia funkcjonuje producent popularnej wśród kierowców nawigacji NaviExpert. Zmiana związana jest przeprowadzonym niedawno procesem rekapitalizacji oraz dynamicznym rozwojem nowych obszarów działalności firmy na rynku ubezpieczeniowym oraz flot samochodowych.
Odejście od dotychczasowej nazwy firmy NaviExpert to wynik połączenia poznańskiej spółki NaviExpert sp. z o.o. ze spółką Telematics Technologies sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka Telematics Technologies powstała na potrzeby sfinalizowanego pod koniec września procesu rekapitalizacji spółki NaviExpert, przeprowadzonej przez większościowego udziałowca firmy: Fundusz MCI Tech.Ventures wraz z funduszem współzarządzanym przez Credit Value Investments (CVI). Prezesem nowo powstałej spółki został Adam Bąkowski, dotychczasowy prezes NaviExpert.

Jak tłumaczy Bąkowski: – Nawigacja NaviExpert to wciąż nasz flagowy produkt, który jest obecny w ofertach wszystkich operatorów sieci komórkowych w modelu white label. Od kilku lat rozwijamy jednak z sukcesem kolejne projekty, tak w obszarach ubezpieczeń (polisy oparte o styl jazdy kierowcy w ofercie należącego do grupy PZU LINK4), jak i telematyki i systemów do zarządzania flotą dla firm (NaviExpert Telematics). Nasze portfolio  zasilają także usługi skierowane do klientów indywidualnych: ostrzegacz i wideorejestrator Rysiek, a także wyszukiwarka parkingów FindPark. Bąkowski dodaje: – Projekty, w które się angażujemy to znacznie więcej niż nawigacja, a dotychczasowa nazwa firmy kojarzyła się głównie z nią. Jako, że nie jesteśmy już firmą jednego produktu i działamy znacznie szerzej – stąd także decyzja o kontynuacji działalności naszej organizacji pod nowym szyldem.

Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych spółka Telematics Technologies wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki NaviExpert sp. z o.o.